Artı Yapı Dekorasyon
İletişim
Peyzaj AnkaraGALERİ

Peyzaj Ankara

Ankara ve tüm ilçelerinde çevre düzenleme, otomatik sulama sistemleri, damlama sulama, çim ekimi, çim bakımı ve bahçe temizliği alanında tecrübeli ustaları ile hizmetlerini sunmaktadır.

Peyzaj Ankara

Peyzaj nedir?

Peyzaj, bulunduğu ortam ve mekana göre değişiklik gösterebilen manzara cümbüşüdür.

Bahçenizi, arazinizi sıcak bir yuva ve modern bir görünüme dönüştürebilmek için yapılan tüm mimari çalışmalara peyzaj denir.

Peyzaj, genel olarak bir alanın dış mekan düzenlemesi ve tasarımıyla ilgilenen işlerdir. Peyzaj bahçe, doğal ve yapay unsurların bir araya getirilmesiyle açık alanların estetik ve işlevsel olarak düzenlenmesini amaçlar.

Artı Dekorasyon peyzaj ekibi parklar, bahçeler, yeşil alanlar, ticari ve konut alanları gibi açık mekanların yapısal peyzaj çalışmalarını tasarlar ve gerekli tüm peyzaj çalışmalarını yapmaktadır.

Peyzaj neden gereklidir?

Peyzaj ortama uygun ağaçlar, sarmaşık bitkileri, mevsimlik çiçekler ve çimlendirme yapılarak güzel bir ahenk oluşturmak için yapılır.

Bir evin, villanın veya bahçenin yapısal olarak uyumlu ve şık olabilmesi için çevre düzenlemesine ihtiyaç vardır. Peyzaj çevre düzenlemesinin belirli kuralları / şartı yoktur ancak, kullanışlı ve işlevsel alanlar elde edebilmek için yardım anlamız gerekir.

Peyzaj Ankara çalışmalarımızla müstakil evlerinizin bahçelerinde veya villa bahçelerinizde kişiye özel alanlar tasarlamaktayız.

Peyzaj Ankara

Peyzaj Ankara ve tüm ilçelerinde çevre düzenleme, otomatik sulama sistemleri, damlama sulama, çim ekimi, çim bakımı ve bahçe temizliği alanında tecrübeli ustaları ile hizmet sunmaktadır. Peyzaj bahçe işleri ve çevre düzenleme için hemen bizi arayabilirsiniz.

Peyzaj Çayyolu

Peyzaj Çayyolu mimarlığında bitki seçimi, bahçe düzenlemesi ve bakımı, otomatik sulama sistemleri (havuzlar, göletler),yürüyüş yollarının düzenlenmesi, oturma alanlarının oluşturulması, aydınlatmanın tasarlanması gibi unsurları içerir.

Bahçe Peyzaj Çayyolu

Bahçe peyzajı, bahçelerin düzenlenmesi ve tasarlanmasıyla ilgilenen bir peyzaj alanıdır. Bahçe peyzajı, bireysel ev bahçelerinden kamu parklarına, ticari alanlardan toplu konut sitelerine kadar farklı ölçeklerde uygulanabilir. Profesyonel bahçe peyzaj tasarımcıları, müşteri ihtiyaçlarına ve isteklerine dayanarak estetik ve işlevsel bahçe alanları oluşturur.

Peyzaj nelere yapılır?

Peyzaj mimarlığında fiziki elemanlar arasında canlı varlıkların tamamı, bitkiler, doğal kaynaklar, yer altı ve yer üstü kaynakları, kendiliğinden oluşmuş vadi, ova, dağ ve beşeri bina ve yapılar yer almaktadır. Peyzay aşağıdaki alanlara yapılmaktadır;

 • Bahçelere,
 • Parklara,
 • Ev ve ofisinlerin çevresine,
 • Fabrika bahçelerine,
 • Arazilere yapılmaktadır.

Peyzaj Türleri Nelerdir?

 • Bahçe peyzajları
 • Villa peyzajları
 • Kentsel peyzaj
 • Yol peyzajları
 • Endüstriyel peyzaj
 • Orman peyzajları

Peyzaj nasıl yapılır?

Daha önce hiç bahçe peyzaj mimarlığı yaptırmadıysanız, nasıl bir peyzaj çalışması yaptıracağınızı belirlemek size oldukça zor gelebilir. Hangi bitkileri nereye dikilmesi gerekildiği, bahçe içindeki yollar eğri mi yoksa düz bir çizgide mi ilerlemesini, ya da çok renkli bir bitki seçimi mi? Artı Yapı Dekorasyon ekibi peyzaj çalışması yapılacak bahçeyi, bir evin içindeki oda gibi düşünür ve size en şık ve etkin çözümleri sunar. 

Planlama: Peyzaj yapmaya başlamadan önce bir plan yapmak önemlidir. Bahçenin boyutları, şekli ve toprak özellikleri hakkında bilgi edinilir ve kullanım amacı ve tercihler belirlenir. Planlama aşamasında, bahçenizin farklı alanlarını tanımlayabilir, bitki bölgeleri, oturma alanları, yürüyüş yolları ve sulama sistemleri gibi unsurları belirleriz.

Bitki Seçimi: Bahçenizin iklim koşullarına ve toprak özelliklerine uygun bitkiler öneririz. Bitki seçiminde, bahçenizin güneş alışkanlığı, toprak pH değeri, nem düzeyi gibi faktörleri dikkate alınmaktadır. Ayrıca, bitkilerin büyüklüğü, renkleri, yaprak dokuları ve mevsimsel özellikleri gibi estetik faktörleri de göz önünde bulundurulur.

Düzenleme ve Yerleştirme: Bitkileri bahçede doğru şekilde düzenlemek, görsel bir denge sağlamak için önemlidir. Bitkilerin büyüme hızı ve büyüklüğünü dikkate alarak, uygun mesafelerle yerleştirilir. Aynı zamanda, yürüyüş yolları, oturma alanları ve peyzaj sulama sistemleri gibi diğer unsurların düzenlenmesine dikkat edilir.

Otomatik Sulama: Eğer bahçenizde su özellikleri kullanmak istiyorsanız, peyzaj sulama, gölet, şelale veya su havuzu gibi unsurlar eklenmesı yapılır.

Aydınlatma: Peyzaj bahçesinin gece ve karanlıkta da keyifli olması için aydınlatma sistemleri yapılır. Yürüyüş yollarını, bitki bölgelerini ve özel noktaları vurgulamak için doğru aydınlatma seçeneklerini kullanılmaktadır.

Peyzaj Fiyatları 2024

Bir peyzaj bahçe tasarlamanın tam maliyeti, bahçenizin boyutuna, planlarınızın kapsamına ve bölgenizdeki bitkilerin maliyetine bağlı olarak değişmektedir. Peyzaj Fiyatları 2024 için hemen bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Peyzaj tasarımının olmazsa olmazları nelerdir?

Peyzaj tasarımı doku, renk, ölçek, çizgi ve biçim olmak üzere beş ana ilke etrafında toplanır. Profesyonel ekibi ile Artı Dekorasyon peyzaj tasarımcıları, güzel, yenilikçi, dengeli ve mevsime uygun bir tasarım geliştirmek için bu köşe taşlarına güvenirler.

Villa Peyzaj

Villa peyzaj projesi denge, kontrast, ritim ve odak noktası gibi temel tasarım ilkelerine odaklanır. Villa peyzaj çevre düzenlemesinde önemli bir adım, bitmiş projeden ne beklediğinizi bilmektir. Villa peyzaj tasarım ve uygulamasını nasıl kullanacağınızı bize anlatarak size en güzel, ekonomik ve bakımı kolay villa peyzaj tasarımını sağlıyoruz.

Bahçe Peyzaj

Bahçe peyzaj tasarımında dengeyi düşünürken, bahçedeki bitki ve objelerin görsel ağırlığı çok önemlidir. Artı Dekorasyon peyzaj ustaları size en doğru çözümü sunar. Doğru çözüm haricinde, bakımı kolay bir beyzaj bahçe tasarımı için bize güvenebilirsiniz. Bahçenizde dinlenmek için daha fazla zamanınız olacak ve bahçede daha az iş yapacaksınız. Uyguladığımız bahçe peyzaj tasarımı ile her mevsimde keyfini çıkaracağınız güzel bir manzara yaratırken, bakımı minimumda tutacaksınız.

Peyzaj Örnekleri

Bahçenizin boyutu ve şekli ne olursa olsun, ihtiyaç duyacağınız tüm peyzaj örneklerini ve stratejilerini burada bulabilirsiniz.

HakkımızdaArtı Yapı Dekorasyon
0542 614 1998
0542 614 1998